דף הבית » מאמרים ומידע » שמירת משקל בכלבים

מאמרים ומידע

שמירת משקל בכלבים

שמירה על משקל בכלבים בוגרים, מסייעת בשמירה על בריאותם ומספקת איכות חיים טובה יותר. לכל כלב קיים סוג המזון המתאים לו במיוחד לפי מצבו הפיזי. במרכז הוטרינרי ברעננה אנו ביחד איתך נתאים את המזון הטוב ביותר לכלבך לפי צרכיו האישיים.

בכלבים בוגרים חלה האטה בפעילות המטבולית של הגוף בהשוואה לכלבים צעירים בכ- 30%-40%, וגופם נוטה לאגור שומנים ולכן הם נזקקים למזון דל בקלוריות המאזן את רמת השומנים בגופם.

השמנה יותר שכיחה בכלבים מבוגרים מאשר בצעירים, וההשפעה של משקל עודף עשויה להיות יותר משמעותית למערכות הגוף שממילא מושפעות מהגיל המתקדם.
דיאטה באיכות גבוהה, מופחתת קלוריות לכלבים מבוגרים בעלי נטייה להשמנה או שמנים ממולצת למניעת מחלות.

כמו אצל בני אדם, אמצעי אפקטיבי להפחתת קלויריות במזון הוא ע"י הפחתת אחוז הקלוריות המסופק ע"י שומן. מזונות שהורכבו לקדם ירידה במשקל בכלבים מכילים פחות שומן, פחות קלוריות וכמות רבה יותר של סיבים תזונתיים.

חלק מהכלבים המבוגרים סובלים מרזון כרוני, כלבים אלו עשויים לצרוך פחות קלוריות בגלל יכולת ירודה של חוש הטעם, הריח או מערכת העיכול שלהם.
חלק מתקשים לאכול בגלל בריאות שיניים לקויה או בעיות מערכת עיכול. כלבים אלו זקוקים לטיפול רפואי ולאוכל בעל טעימות ונאכלות גבוהים ואחוז קלוריות גבוה.

אם יש לך שאלות ספציפיות בנוגע לכלבך אנא פנה אלינו.