שאלות ותשובות

אספנו את השאלות השכיחות ששואלים אותנו במטרה ולתת לכם מענה ראשוני

שאלות כלליות

הכלב או החתול גורר ישבן, מה ניתן לעשות?
אחת הסיבות הנפוצות ביותר היא שקים אנאלים מלאים. השקים האנאלים הן שתי בלוטות סימון שנמצאות לצידי פי הטבעת. החיות משתמשות בחומר המופרש לצורך סימון ותקשורת ביניהם. לרוב מתן צואה מסייע בריקון הבלוטות אך לעיתים הם הופכים לגדושים וגורמים לחיה חוסר נוחות. כלבים וחתולים עם שקים אנאלים מלאים לרוב גוררים ישבן , מלקקים את האזור ולעיתים גם רודפים אחרי הזנב של עצמם. במידה והבחנתם בסימנים אלה יש להביא את החיה שלכם לבדיקה אצל הווטרינר. סיבה נפוצה נוספת לגרירת ישבן היא תולעי מעיים. לרוב ניתן לראות אותם בצואה או יוצאים מפי הטבעת. במידה והבחנתם בתולעים יש להגיע לבדיקה אצל הווטרינר לצורך מתן טיפול.
אילו חבילות חיסונים יש למרכז הוטרינרי להציע?
יש לנו מספר חבילות לבחירה המותאמות גם לכלבים , גורים וחתולים. המנויים מקבלים תזכורת אישית לקראת מועדי החיסונים והטיפולים המונעים. על מנת שחיית המחמד תקבל את המענה בצורה מיטבית.
האם המרכז הוטרינרי עושה עיקור / סירוס בלייזר?
במרכז הוטרינרי מבוצעים פרוצדורות שונות בלייזר. קרן הלייזר המוקרנת אל הריקמה ומשמשת לשלל יישומים וביניהם חיתוך הריקמה, המחליפה את סכין הניתוחים. המשמעות היא קווי חיתוך מאוד נקיים, פחות מדממים ופחות כואבים. לכן, ההחלמה מהירה עם פחות כאב.
האם אתם מספקים שירותי DNA?
כן. ניתן לקנות ערכות של אוריווט ישראל אצלנו וכמובן אפשר להביא ערכות שכבר נקנו ולעשות את הבדיקה אצלנו.
למה היגיינת הפה כה חשובה?
רפואה דנטלית הינה מרכיב חשוב מאוד בבריאות חיית המחמד, מחלות דנטליות עשויות לגרום למחלות אחרות ולהיפך, משמע מחלות מסויימות עשיות לעודד מחלות דנטליות. חשוב שמצב השיניים וחלל הפה של חיית המחמד שלך ייבדקו על ידי וטרינר לכל הפחות אחת לשנה, הבדיקה תסייע לזהות תהליכים שונים בשלבים מוקדמים ותאפשר התאמת טיפול. חיות המחמד שלנו לא יודעות לספר ש"כואבת להן השן", פעמים רבות שינוי התנהגותי עשוי להיות אינדיקציה לחוסר נוחות,כאב, אמנם גם כאב ממקור אחר עשוי להביא לשינוי התנהגותי, אך המסקנה היא אותה מסקנה- הגעה לרופא המטפל בכדי שיידע לזהות האם קיים כאב ומה הגורם לו. זיכרו, הרבה יכול להתחולל בחלל הפה ואנו לא נדע. אסונות שהם בגדר אירוע מתמשך בחלל הפה, על פני ימים שבועות ואף חודשים. מה מצאנו עד כה בחלל הפה? פחות או יותר הכל, החל מכפיסי עץ אשר היו "תקועים" לרוחב החך, גידולים, אבצסים, שיניים שבורות (מקור לכאב), מחלות חניכיים, שורשים רקובים שמצריכים עקירה ואפילו במקרי הזנחה היווצרות תעלה מחברת בין חלל האף לחלל הפה. מצב שהוא בגדר מסכן חיים.
מה הם התסמינים בחלל הפה שאנחנו צריכים לשים לב ?
יש להגיע לבדיקה במידה ו: ריח רע מהפה | שן שבורה או לא יציבה | שינוי בצבע השן או אבן שן מרובה| שיני חלב שלא נשרו (חובה לעקור) | ריור יתר | דפוס לעיסה חריג | ירידה בתיאבון או אי אכילה | סימני כאב בסביבת הפה | דימום מחלל הפה | נפיחות בסביבת הפה

שאלות בנושא DNA

האם הבדיקה דנ"א באמת יכולה להציל חיים?
בדיקת פאנל המחלות שלנו לא רק יכולה להציל את חיי כלבך אלא יכולה לשפר משמעותית את חייו.
האם אתם מבצעים ביקורי בית
כרגע לא. אנחנו כן מתכוונים להציע שירות דגימה עד הבית בעתיד.