דף הבית » מאמרים ומידע » שולה החתולה

מאמרים ומידע

שולה החתולה

שולה החתולה נמצאה על ידי אחד מרופאי המרכז הוטרינרי רעננה, לפני מספר חודשים, שוכבת על הכביש בשעת לילה מאוחרת רגעים ספורים אחרי שמכונית עברה על האגן שלה.

2005-05-16-033 שולה החתולה נמצאה על ידי אחד מרופאי המרכז הוטרינרי רעננה, לפני מספר חודשים, שוכבת על הכביש בשעת לילה מאוחרת רגעים ספורים אחרי שמכונית חולפת עברה על האגן שלה. החתולה נאספה במטרה ברורה לגאול אותה מיסוריה. היא שכבה על הכביש בחוסר אונים מוחלט, פלג גופה התחתון מרוסק וללא יכולת תנועה. לא היה כל ספק: חתולה זו מיועדת להמתת חסד.

זמן קצר אחרי שנלקחה החתולה, התברר כי קשה יהיה להרדימה; היא התגלתה כחתולה נפלאה, חמה ואוהבת. הוחלט לחכות זמן קצר ובמהלכו להתחיל טיפול רפואי.

לא נראה היה כי יש כל סיכוי, גופה היה משותק לחלוטין מאגן הירכיים ומטה, אך כעבור כשלושה ימי טיפול לפתע הניעה אחת מרגליה האחוריות. תנועה זו הפיחה תקוות חדשות להחלמה. בבדיקות מקיפות התברר כי שולה נפגעה בעמוד השדרה התחתון וכן סבלה משברים באגן. מעבר לשיתוק ממנו סבלה, לא היה ביכולתה לעשות את צרכיה וצוות המרפאה נאלצו לשתן את החתולה דרך קבע.

2005-05-16-025

הטיפול התרופתי נמשך, ונשקל יחד עם אורטופד שנרתם למשימה לבצע ניתוח, נקבע תאריך אך לבסוף שיפור ניכר תוך זמן קצר במצבה הביא להחלטה שלא לנתח. כיום שולה היא חתולה מן המניין. עדיין צולעת אך מאושרת מתמיד, שולה מוכנה לאימוץ. היא ניצחה בקרב ארוך ומתיש וראויה לבית חם ואוהב. מדובר בחתולה שנהנית מחברת אנשים ויוצרת קשרים מופלאים עם צוות המרפאה. כשמביטים בה מגרגרת בהנאה בתגובה לליטוף בבטן, קשה להאמין שלפני זמן לא רב הייתה זו חתולת רחוב שעמדה בפני המתת חסד אם לא מוות אכזרי על הכביש.

ניתן לבקר את שולה במרכז הוטרינרי רעננה. היא עברה עיקור, קיבלה את כל החיסונים הנדרשים ומחכה לבית מתאים.

והנה ערך מוסף: בכל יום נדרסים חתולים וכלבים בהמונים, אנו פיתחנו אדישות לדברים מצערים רבים המתרחשים סביבנו במציאות ישראלית יומיומית – אז הנה לכם מקום אחד בו ניתן לעשות שינוי של ממש: אם אתם נתקלים בחתול או כלב שנדרסו, אל תשאירו אותם לגסוס על הכביש! בכל שעה ובכל מקום יש וטרינר תורן בקרבת מקום שיכול להיחלץ לעזרת החיה. קחו אחריות וזכרו – גם להם מגיע לחיות ולמות בכבוד!