דף הבית » מאמרים ומידע » סיפור קצר על חתולה שצלעה

מאמרים ומידע

סיפור קצר על חתולה שצלעה

החתולה קופיפו הגיעה אלינו עם צליעה ויצאה עם מפרק תקין ושיניים נקיות – עדות לחשיבות של בדיקה תקופתית ולצורך בטיפול זריז בצליעות ופציעות אחרות.

kofifo_mainמעשה שהיה כך היה. קופיפו המתוקה הגיעה למרפאתנו ברעננה בשל צליעה ברגל ממנה סבלה במשך שבועיים, לאחר שביקור ראשון במרפאה הוטרינרית הקבועה לא הניב מידע על הסיבה לבעיה. בעקבות בדיקה ראשונית שבה אכן ניכרה צליעה ברגלה השמאלית-אחורית, הוחלט לבצע צילומים תחת הרדמה.

הצילומים העלו ממצאים מפתיעים (ראו צילומי הרנטגן המצורפים). קופיפו פרקה את האצבע השנייה ברגלה, וסבלה, על כן, מכאב רב ומקושי בהליכה. חשוב לא פחות – ניצלנו את ההרדמה לבדיקה כללית שבה גילינו כי מצב הפה של קופיפו בכי רע, בעיה שהייתה ודאי גם היא מקור לאי-נוחות עבור החתולה במשך זמן רב. כך מצאה את עצמה קופיפו בנוסף לצילומים עוברת טיפול שיניים מקיף שכלל ניקוי שן ועקירה של שלוש שיניים סוררות במיוחד.

kofifio_before_after_small

קופיפו הרדומה נכנסה לפרוצדורה להחזרת האצבע למקומה, שבוצעה אל מול צילומי הרנטגן. המשימה הצריכה מספר ניסיונות, שכן השבועיים שעברו מהתרחשות הפציעה הם פרק זמן ארוך יחסית ולזמן חשיבות מכרעת בהצלחת פרוצדורות אלו. לבסוף, נשמע קול "קנאק" אדיר שהעיד על הצלחה בהחזרת האצבע למקומה. למען הסר ספק, ביצענו צילומים חוזרים, ואלו אכן גילו שהפרוצדורה השיגה את מטרתה.

אחרי יום של התאוששות חזרה קופיפו לשגרה מלאה, פרט לקיבוע שילווה אותה למספר שבועות. תמי, אימה האוהבת של החתולה, סיפרה כי קופיפו החלה לפצות על השנים האבודות ועם פה חדש ובריא החלה לטרוף ולטרוף ולטרוף.

ומה בעצם רצינו לספר לכם? ראשית צליעה שאינה חולפת פעמים רבות נובעת מבעיה שניתן לאתרה ולטפל בה בדרכים שונות וחשוב מאוד להגיע לבדוק ולטפל בדחיפות. שנית, בדיקה כללית שגרתית יכולה להעלות ממצאים חשובים לא פחות שלא היו מתגלים אחרת. אין כל ספק שקופיפו סבלה ממצב השיניים שלה, אך ללא בדיקת וטרינר לא היינו יודעים אולי לעולם. ולבסוף כל הכבוד לאמא של קופיפו, תמי, האוהבת והמסורה, שדואגת לחתולתה כמו שרק אמא יודעת.