דף הבית » מאמרים ומידע » סיפורה של ברנדי

מאמרים ומידע

סיפורה של ברנדי

הכלבה ברנדי נמצאה במצב הגרוע ביותר שניתן להעלות על הדעת: פגועת ראש, חסרת הכרה, שרויה בצד הכביש ונתונה לחסדיהם של זרים. למזלה, חסדי הזרים לא הכזיבו – הודות להורה אכפתי, לעמותת כפר סבא אוהבת חיות ולצוות המרפאה המסור שלנו שבה המתוקה הקטנה לאיתנה

brandy3_main לפני כשלושה שבועות בשעת צהריים הופיע במרפאתנו אביו של ילד מתנדב במרפאה נושא ארגז לחם שבו כלבה שרועה על צידה וסביבה להקת זבובים רוחשת. במבט ראשון לא ניתן היה כלל לזהות נשימות בכלבה שנמצאה מוטלת לצידי כביש, אך אחרי מבט בוחן הבחין כי עודנה נושמת והחליט לעשות מעשה. ניכר היה כי הכלבה סבלה מפגיעה קשה, כפי הנראה פגיעת מכונית. הסיכוי להצילה בשלב זה נראה מופרך ובלתי סביר אך החלטנו להירתם ולנסות.

המרפאה לקחה את הכלבה תחת חסותה, בתמיכתה של עמותת כפר סבא אוהבת חיות (עם קרדיט אישי ואוהב לפעילה הנמרצת והנפלאה רות נוטס) ובסיועו של הנוירולוג המומחה, ד"ר איתי סרוגו, שנרתם גם הוא למקרה הקשה וליווה בהתנדבות את שלבי הטיפול. ברנדי אובחנה כפגועת ראש. בצילומי הרנטגן שערכנו ניתן היה לראות בבירור שבר חמור בגולגולת. בתמונה להלן ניתן להבחין בשבר המתבטא בחלק מכיפת הגולגולת שהתנתק ומעליו שכבה עבה של רקמה רכה שמעידה על התפתחות בצקת. לשבר מסוג זה נלווית לרוב פגיעה מוחית קשה, וכך גם היה במקרה של ברנדי.

brandyrentgen2_small

ברנדי שכבה על צידה במשך חמישה ימים כשהיא שרויה בתרדמת וסובלת לעיתים מפרכוסים קשים שהצריכו טיפול אינטנסיבי. היא טופלה כפגועת ראש ובנוסף קיבלה טיפול תומך רחב. ביום החמישי, לשמחת כל הצוות והמעורבים במקרה, התעוררה ברנדי, אך הדרך עוד הייתה ארוכה. היא סבלה עדיין משורה של סימנים קשים, לא הייתה מסוגלת לעמוד לבד, לקתה בעיוורון ובתנועה במעגלים ומדי פעם אף נתקפה שוב בעוויתות.

סימני הפציעה הקשה באו לכדי ביטוי בשלב זה באי יכולת לעמוד, עוויתות, עיוורון ותנועה במעגלים. בהדרגה החלה ברנדי לאכול עם תמיכה וסיוע מצוות המרפאה כולו שנרתם לעשייה ונתן לברנדי טיפול מסור לכל אורך ההחלמה האיטית וההדרגתית. בסופי שבוע מונו תורנים שהגיעו לטפל בברנדי מספר פעמים ביום, לבצע האכלה לפה, לנקות את צרכיה, לשטוף אותה ואת הכלוב שבו ישנה ולספק לה את כל הנדרש כדי לקיים חולה במצבה הקשה בכבוד ובנוחות הראויים.

ברנדי הפכה לאייטם המרכזי במהדורת החדשות היומית במרפאה, כשמדי יום מתקשרים כל המעורבים ושואלים "מה עשתה ברנדי היום? האם היא כבר הולכת? עושה קקי?". עכשיו, הודות לקורטוב רפואה וקילוגרמים של אהבה, אחרי קרב שנמשך כבר 3 שבועות, ברנדי כבר לא בסכנת חיים. היא מזהה את הסובבים, הולכת בכוחות עצמה ולרוב לא במעגלים, משתזפת בדשא עם מלך החתול, ואף מתחילה לעקוב בעיניה אחרי אובייקטים. אנו מניחים, וכך גם חושב ד"ר סרוגו, שגם ראייתה תשוב בהמשך.

אז בעצם למה אנו מספרים את סיפורה של ברנדי? ראשית, מותר לנו להשוויץ ולהתפאר לפעמים, ושנית חשוב שסיפורה יישמע – זהו סיפור מעורר השראה על תקווה ואמונה כנגד כל הסיכויים, על מלחמה של כלבה בגורל שנגזר עליה, על אנשים טובים שלא עצמו עין כמו הרוב הדומם שחולף מדי יום ומסיט את מבטו מהמראות והאחריות כלפי האחר בין אם הוא הולך על ארבע או על שתיים. אנשים טובים שעשו מעשה.

וכמובן הסיבה החשובה ביותר – ברנדי מחפשת בית. לא בכל יום זוכים בכלבה עם רזומה כה מפואר. ברנדי היא כלבה מתוקה ויפה, אנו זכינו לשבועות של חסד עימה וכעת זמנה הגיע למצוא את המשפחה האוהבת שתלווה אותה בהמשך הדרך השיקומית שעוד תידרש לה. בהזדמנות זו ברצוני להודות לצוות המקסים שלי שליווה את ברנדי ולא ויתר לרגע, תודה עופר.

brandy1_small

אם הכלב שלכם היה מעורב בתאונת דרכים או שאתם זקוקים לטיפול חירום וטרינרי אחר באזור רעננה, כפר סבא, הרצליה הוד השרון והסביבה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם הוטרינר התורן שלנו בטלפון 054-6677066, בכל שעה ביממה ובכל יום מימות השנה.