דף הבית » מאמרים ומידע » כלבה בעולם של חתולים / חדווה קראוס – יועצת להתנהגות החתול

מאמרים ומידע

כלבה בעולם של חתולים / חדווה קראוס – יועצת להתנהגות החתול

איך מרגילים כלבים וחתולים לחיים משותפים? איך מצרפים כלב לבית שבו כבר חי חתול אחד או כמה חתולים, מבלי להפר את שלום הבית? לחדווה קראוס, יועצת להתנהגות החתול, הפתרונים.

fiv

שאלה: הכנסתי את הכלבה, שעד כה חיה בחצר ולנה בחורף במחסן סגור הביתה בפעם ראשונה והשמחה רבה. החתולים מפוחדים והכלבה העליזה משתוללת וגם מתנפלת עליהם כשהם ניגשים בטעות לפינת האוכל שלה. האם ניתן לחנך מחדש כלבה בת 3 וחצי? האם נחזור לחיות מאושרים ושלווים כולם בכפיפה אחת?

תשובה: מבחינת החתולים הכלבה פלשה לטריטוריה שלהם. היא רעשנית (נובחת משמחה, נובחת כי נוגעים לה באוכל, נובחת כי יש לה מה לומר…) וזה טבעי לכלבה, אך לא לחתולים האוהבים שקט, נרתעים ונלחצים מאד מרעשים.

לחתולים ייטב אם תאפשרי להם להגיע למקומות גבוהים בבית. לפנות מדפים או רהיטים גבוהים עבורם, לספק להם מקומות מחבוא ללא גישה של הכלבה. כדאי גם לסגור את אזור ארגז החול מפני הכלבה למען בריאותה ושלוותם של חתולייך.

לגבי הכלבה, כדאי להיעזר במאלף כלבים. גם בגיל 3 שנים וחצי ניתן למתן את פעילותה בבית, להרגילה למקום שהייה ומנוחה שאתם תבחרו, להרגילה לציית להוראות פשוטות – "שקט", "שבי", "בואי" וכו'.

מומלץ לשים את קערות האוכל של החתולים גבוה על מדף ולגבי הכלבה – תני לה להסביר לחתולייך בשפתה שלה שקערת האוכל מחוץ לתחום (הם כבר ילמדו לנשנש כשהיא לא בסביבה). רצוי לשים בקערת האוכל של הכלבה כמות שתספק אותה אך שלא יוותרו ממנה שאריות, משום שסוג האוכל המיועד לכלבים אינו מספק את הצרכים התזונתיים של חתולים. קערת המים יכולה להיות גדולה ומשותפת.