דף הבית » מאמרים ומידע » בדיקה שגרתית

מאמרים ומידע

בדיקה שגרתית

בדיקה גופנית שגרתית חשובה לבעל החיים שלך

24.09.2012[03]בדיקה גופנית שגרתית חשובה לבעל החיים שלך כשם שהיא חשובה לך. מכיוון שהחיה לא מסוגלת לספר לנו איך היא באמת מרגישה, אנחנו ממליצים על בדיקה שגרתית מקיפה לפחות פעם בשנה.
בדיקה שגרתית מספקת לכם ולנו הוטרינרים את האפשרות לקבל תמונה של מצבו הבריאותי הכללי של חיית המחמד שלך, כמו גם לגלות בעיות רפואיות פוטנציאליות לפני שהן הופכות לבעיות רציניות ומרכבות. זו גם הזדמנות בשבילך לשאול את הוטרינר שלך שאלות בנושא בריאות, הרגלים וטיפול יומיומי של בעל החיים שלך.

 

בואו נספר לכם על מהלך הבדיקה שתתבצע ע"י הוטרינרים שלנו:

  • הקשבה ללב של בעל החיים – סימנים מקדימים של מחלות לב כמו איוושה וקצב לב לא תקין יכולים להתגלות על ידי סטטוסקופ. גילוי של הסימנים המקדימים יכול לעזור באבחון ובטיפול בבעיה לפני שהיא הופכת למצב מרכב ומסובך.
  • הקשבה לריאות – מצבים בריאותיים כמו דלקות כד' יכולות להתגלות על ידי הקשבה לריאות של בעל החיים ע"י סטטוסקופ. הוטרינר יכול גם להעריך את מצבן הכללי של הריאות.
  • בדיקה של השיניים וחלל הפה – בחינה של השיניים וחלל הפה היא חלק חשוב במניעה של מחלות מאוד שכיחות. גם גורי כלבים וחתולים צריכים להיבדק על מנת להבטיח שהם מפתחים מנשך בריא ונכון וששיני החלב נושרות בזמן הנכון. בהזדמנות זו נסביר לכם על צחצוח שיניים בבית וניקוי חלל הפה.
  • הערכה של הראיה ואבחון של מחלות מתהוות יאפשרו במרבית המקרית טיפול קל יחסית. בעיות עיניים שניתן למנוע על ידי טיפול ומעקב קבוע לא יוצאים מן הכלל.
  • בחינה של אוזני חיית המחמד – כמו בבעיות שיניים, מחלות באוזניים הן שכיחות. בעיות כמו אלרגיות, תגובה למזונות מסוימים, פרעושים ופרזיטים אחרים עלולים לגרום לדלקת אוזניים. על אף שנראה כאילו זהו אזור שניתן לטפל בו בקלות בבית, העובדה היא שהרבה ממחלות האוזניים קשות לאבחון ודורשות טיפול רפואי.
  • מישוש בלוטות לימפה, בטן ועור – על ידי מישוש של העור אנחנו מחפשים גושים, נפיחויות, שינויי צבע, נקודות חן או קרחות. אלה יכולים להעיד על המצאות של בעיות סיסטמיות, במיוחד מטאבוליות, שבד"כ פורצות בגיל בוגר יחסית.
  • מישוש מפרקים ושרירים – ע"י בדיקת המפרקים והעצמות אנחנו יכולים לגלות נפיחויות, דילול שרירים ועוד. כמו כן אנחנו מעריכים את הסיכוי לפתח מחלות. בגורי כלבים, אנחנו מחפשים אינדיקציות לבעיות בירך או מרפק. בכלבים מבוגרים אנחנו מחפשים סימנים לארטריטיס שיטופל היטב אם יתגלה בשלב מוקדם.
  • בדיקות מעבדה – בדיקה פיזית מקיפה כוללת גם בדיקות דם. לכלבים בוגרים אנחנו ממליצים לעשות פאנל דם מלא שכולל ספירת תאי דם וביוכימיה במטרה לקבל תמונה של מצבה הבריאותי ולגלות התפתחות של תהליכי מחלה.