דף הבית » מאמרים ומידע » כמה עולה עיקור?

מאמרים ומידע

כמה עולה עיקור?

כידוע מנעד מחירי העיקור (בין אם עיקור כלבה או עיקור חתולה) הינו גדול ביותר, עם הפרשים עצומים בין הזול ביותר ליקר ביותר. מדוע זה כך? האם ניתן לסמוך על מודעות שמכריזות על "עיקור בזול" או שמחיר נמוך במיוחד הוא דווקא סיבה לדאגה? במאמר זה נסביר למה המחיר שונה כל כך ממרפאה למרפאה, מה עשוי להיות כלול במחיר הזה ומה צריך להיות כלול בו.

106528146הטלפון מצלצל במרפאה, מעברו השני קול שואל, בטון המעיד שאין זו הפעם הראשונה שהשאלה הזו נשאלת: "כמה עולה עיקור?".

כידוע מנעד מחירי העיקור (בין אם עיקור כלבה או עיקור חתולה) הינו גדול ביותר, עם הפרשים עצומים בין הזול ביותר ליקר ביותר. מדוע זה כך? האם ניתן לסמוך על מודעות שמכריזות על "עיקור בזול" או שמחיר נמוך במיוחד הוא דווקא סיבה לדאגה? נציג מספר נקודות להתייחסות בבחירת המרפאה בה נעקר את הכלבה או החתולה שלנו:

  • ניסיון מוכח עם המרפאה – קיים ערך עליון לניסיון טוב וארוך שנים עם הרופא המטפל. החוויה האישית שלכם הינה גורם חשוב בדרך לבחירת המרפאה בה תנותח כלבתכם או חתולתכם. אל תמהרו להפנות עורף למערכת יחסים ארוכת שנים עם הרופא המטפל ולפנות למתחרה הזול יותר דווקא.
  • המלצות – אל תהססו. שאלו בגינת הכלבים, חברים ואפשר גם לבקש ממליצים מהמרפאה. למרפאה טובה יהיו ממליצים רבים, לכן הצלבה של שתי המלצות טובות או יותר הינה בעלת חשיבות רבה.
  • מה כלול בעיקור? זוהי הנקודה החשובה ביותר. המושג עיקור הינו מושג רחב למדי. לכל הפחות, צריך עיקור לכלול את הוצאת הרחם והשחלות (גם את הנקודה הזו יש להבהיר), אולם יש טעם גם לשאול – האם זריקת האנטיביוטיקה כלולה במחיר? שיכוך כאבים ואיזה? כמה תעלה תוספת עבור סוגי שיכוך כאבים שונים ומה בעצם מומלץ? האם עירוי נוזלים כלול? ספירת דם? האם ספירת דם מבוצעת? (בגדר חובה לפני עיקור- אם לא מציעים לכם ספירת דם לכל הפחות- תברחו) וכמה עולה לנו החיוב הנוסף כאשר יש צורך באשפוז יום או בטיפול נוסף אחר?
  • מה עוד חשוב? הפרטים הקטנים והחשובים באמת – מי המנתח ומה ניסיונו. האם הניתוח מתקיים בחדר ניתוח העומד בסטנדרטים מקובלים? האם חדר הניתוח מנותק מחדרי המרפאה האחרים, ללא נוכחות חיות מאושפזות בחדר? מהם שלבי ההרדמה? האם ההרדמה היא במכונת הרדמה בגז? האם מנטרים את בעל החיים במהלך הניתוח וכיצד? האם נוקטים באמצעים מקצועיים ובטוחים לשמירת טמפרטורת הגוף של המנותח במהלך ואחרי הניתוח? האם משתמשים באמצעים מיוחדים כגון לייזר כירורגי? באילו חוטי תפירה משתמש המנתח (חוטי תפירה איכותיים יקרים באופן שערורייתי לעתים). מי בצוות המנתח, רופא מנתח בלבד? רופא מרדים? טכנאי?כן
  • חברים, סך כל השירותים הכלולים תחת המילה עיקור יכול להשתנות במידה רבה, ועל כן יש בהחלט טעם לבקש הצעת מחיר מפורטת המלמדת יותר על הניתוח שתעבור הכלבה או החתולה שלכם.
    עיקור לכלבה לא עושים מדי חודש ולא מדי שנה. זהו ניתוח חד פעמי, אך לאופן שבו יתבצע עשויה להיות השפעה משמעותית על המשך חייה של הכלבה. אל תטעו במקום הזה. עשו שיעורי בית היטב ואל תניחו לשיקול הכספי דווקא להיות הגורם הראשון בדרך להחלטה. אם כי גם בהיבט זה ניתן לעשות החלטה נבונה ושקולה. והכי חשוב, אל תהססו בעצם השאלה האם לעקר ולסרס- עשו את הדבר הנכון- עקרו וסרסו את חיית המחמד שלכם.

וטרינרים בכלל ווטרינר בכפר סבא בפרט ממליצים לסרס ולעקר את חיות המחמד שבבעלותכם הן בשל השקט הנפשי שלכם ולא פחות בשביל בריאותה של חיית המחמד.
לכל שאלה או ייעוץ ע"י וטרינר בהוד השרון בנושא סירוס או עיקור צלצלו עוד היום.